15ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928102089:3862-90
16AFC Nové Mesto nad Váhom100194:7211-110

Hlavní partneri:

...

Zostava 10. kola:   Červenka - Rusnák, Lenovský, Miškech, Stanek - Valovič (Horil), J. Štefanka, Strelec, Unger (Kondrc), Korec (Ozimák) - Krajčovič  (Paulovič)

Martin Javorka, tréner: Naši chlapci cestovali na horúcu pôdu do Nitry, odkiaľ sa body túto sezónu nosia veľmi ťažko, no sústredeným, koncentrovaným a zodpovedným výkonom od prvej minúty sme ukázali, že naprázdno z Nitry nechceme odísť. Domáci hráči stavili na bojovnosť a na dlhé nakopávané lopty za našu obranu, ktoré naša obranná formácia s prehľadom riešila. My sme sa sna žili o kombinačnú hru s cieľom ísť do rýchleho zakončenia, nakoľko veľmi nekvalitný terén nás brzdil vo väčšej snahe o kombinácie, najmä na súperovej polovici. Do vedenia išli domáci futbalisti, ako inak, po dlhej nakopnutej lopte za našu obranu a s miernym prispením inak spoľahlivo chytajúceho Matúša Červenku sa domáci ujali vedenia. Vyrovnanie však na seba nenechalo dlho čakať a už o 3 minúty Maťo Strelec dobre naviezol loptu stredom ihriska a peknou strelou z 20 metrov vyrovnal na 1:1. Treba podotknúť, že obdobnú akciu predviedol Maťo Strelec už v úvode zápasu, keď jeho strela skončila tesne nad brvnom domácej brány. Do polčasu sa už hra odohrávala väčšinou v strede ihriska s častejším držaním lopty na našich kopačkách. Domáci boli nebezpeční v prvom polčase iba po štandardných situáciách, pričom sme trošku aj so šťastím odvrátili 3 nebezpečné situácie pred našou bránou. Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase zneškodnil brankár Matúš Červenka v 43. minúte, keď vyrazil hlavičku domáceho futbalistu, ktorý osamotený na päťke hlavičkoval pod brvno našej brány. V polčase sme si povedali s chlapcami, že naša hra zniesla dobré kritériá, mala dobrú futbalovú úroveň, pričom som im zdôraznil, že pokračovaním vo výkone z prvého polčasu, pri maximálnej zodpovednosti pri štandardkách domácich futbalistov, dovedieme tento zápas do víťazného konca. Hneď po nástupe do druhého polčasu bola očividná naša snaha o strelenie gólu, súpera sme pritlačili pred jeho vlastnú šestnástku a už v 48. minúte veľmi dobre hrajúci Martin Unger nechytateľnou strelou z 25 metrov poslal náš tím do vedenia. Od tohto okamihu sme absolútne ovládli ihrisko, hrali sme uvoľnene s obrovskou chuťou a bolo len otázkou času, kedy pridáme ďalší gól. Na ten nebolo treba dlho čakať, keď v 64. minúte po krásne zahratom rohovom kope Martina Ungera nekompromisne vletel do lopty medzi stojacich bránicich domácich hráčov Jurko Štefanka a krásnou hlavičkou upravil na 3:1 v náš prospech. Domácich sme v druhom polčase prakticky k ničomu nepustili, všetky dlhé lopty s prehľadom odvrátila stopérska dvojica Jakub Lenovský a Dávid Miškech, a keď sme boli nepriestrelní aj v krajných priestoroch, kde dominovali "Celo" Stanek a "Chyro" Rusnák, o víťazstve bolo rozhodnuté. O naše útočné aktivity sa starala najmä trojica hráčov, ktorí v zápase zvládli množstvo osobných, a hlavne vyhratých, súbojov - Maťo Strelec, Jurko Štefanka a Martin Unger. Naše víťazstvo na pôde ČFK Nitra tak bolo plne zaslúžené. Od pondelka však treba myslieť na ťažký domáci dvojzápas - Šaľa, Šurany, pričom musíme pokračovať v takýchto oduševnených výkonoch a vtedy nás futbal bude nielen baviť, ale bude nám prinášať aj sladké ovocie v podobe bodových ziskov.

Výsledky zápasov 2017/2018

1. kolo

Piešťany - N.M.n.Váhom 9:1 (1:0)

Góly: 42., 59., 61., 74. Juraj Štefanka, 57., 77. Ivan Krajčovič, 69. Martin Unger, 86. Dávid Kondruc, 89. Kristián Rusnák - 82. Tadeáš Kotleba

2. kolo

Brvnište - Piešťany 1:4 (1:1)

Góly: 35. Samuel Jurovec - 36., 83. Filip Korec, 53. Jozef Janotík, 61. Sebastián Ozimák

Šamorín - Piešťany 8:2 (4:0)

Góly: 10. Martin Unger (vl.), 12. Erik Reindl, 22., 51., 54., 63., Gustavo Schutz, 29., 89. Bernardo Martins - 59. Filip Korec, 90. Sebastián Ozimák

7. kolo

Piešťany - Horné Saliby 4:0 (2:0)

Góly: 8., 15., 66. Ivan Krajčovič, 86. Martin Strelec

8. kolo

Krakovany - Piešťany 2:4 (2:1)

Góly: 11. Martin Šiška, 43. Matej Prvý - 5. Dávid Miškech, 71. Filip Korec, 74. Denis Paulovič, 90. Adrián Valovič

9. kolo

Piešťany - Sereď 6:0 (0:0)

Góly: 47. Filip Korec, 58., 65. Ivan Krajčovič, 63. Denis Paulovič, 69., 88. Dávid Miškech

10. kolo

Nitra - Piešťany 1:3 (1:1)

Góly: 16. David Kučera - 18. Martin Strelec, 48. Martin Unger, 64. Juraj Štefanka