9AFC Nové Mesto nad Váhom26821659:8626-130
13Čermáňsky FK Nitra26641649:7322-170
14FC Slovan Hlohovec26611928:8319-200

Hlavní partneri:

...

25. kolo: Zostava:  Olejník - Blahuta, Lenovský, Miškech, Horil - Valovič, Kusý, Kondrc (Kunic), Chmelina - Gula, Mydla (Dobrovolný)

Martin Javorka, tréner: Hráči PFK cestovali na posledný majstrovský zápas v značne oslabenej zostave, keď pre žlté karty chýbali Jurko Štefanka a Kristián Rusnák, pre zranenie Robo Štefanec a dlhodobo zranený Denis Štefanka, pričom už v prvej tretine zápasu sa pridal k zraneným hráčom aj Dávid Kondrc. Napriek tomu sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, keď v 3. minúte v zmysle pravidla "keď nevieš čo s loptou - vystrel na bránu" Marek Mydla z 25 metrov napriahol k strele a jeho nechytateľný "bombový" projektil na prekvapenie všetkých skončil v sieti súperovho brankára. Po tomto góle sa čoraz viac dostávali do hry domáci futbalisti, ktorí sa nechceli zmieriť s nepriaznivým výsledkom, a svojou agresívnou hrou /treba však povedať, že v rámci pravidiel/ dostávali hráčov PFK pod tlak. Výsledkom snahy domácich bolo vyrovnanie na 1:1 v 25. minúte zápasu po nedôraze v 16-ke našich futbalistov. Po vyrovnávajúcom góle tempo hry trochu opadlo, čo vyhovovalo našim chlapcom, ktorí si do prestávky vypracovali 3 gólové príležitosti, avšak bez gólového zakončenia. V druhom polčase sa obraz hry nejako výrazne nezmenil, avšak častejšie mali loptu na kopačkách piešťanskí futbalisti, ktorí pôsobili na ihrisku futbalovejšie. Výrazné šance však neprichádzali, lebo dôrazná obranná defenzíva hráčov Brvnišťa pracovala spoľahlivo. V 73. minúte však predsa neustával stupňujúci sa tlak našich hráčov a po peknej akcii na jeden dotyk po kombinácii Aďa Valoviča a Mareka Mydlu sa oprel do lopty Adam Kusý a jeho tečovaná strela skončila v sieti domáceho brankára a bolo 1:2. Domáci hráči sa nechceli zmieriť s týmto výsledkom a vrhli všetky svoje sily do útoku, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól z prísne nariadenej penalty v 84. minúte. Hráči Brvnišťa chceli svoj posledný domáci zápas ukončiť víťazstvom, pričom v strelení ďalších gólov im zabránil dvomi bravúrnymi zákrokmi Jaro Olejník. A tak sa skončil zápas so zmierlivým výsledkom 2:2. V oklieštenej zostave chlapci uhrali pomerne dobrý výsledok, aj hra, najmä v druhom polčase, spĺňala slušné kritériá, pričom treba povedať, že do hry zasiahli všetci 3 brankári - Dano Kunic a Jurko Dobrovolný ako hráči v poli a svojimi výkonmi nesklamali. Remíza z posledného zápasu nám zaručila už pred posledným kolom konečné 5. miesto v tabuľke 3. ligy kategórie U19.

Piešťany - Galanta 5:3 (1:0)

Góly: 32., 55. Adam Kusý, 46. Daniel Kunic, 53. Denis Štefanka, 82. Juraj Štefanka - 62., 85. Ádám Lenárt, 90. Kevin Strhlík

Piešťany - Sereď 3:5 (2:1)

Góly: 8. Adam Kusý, 25. Martin Gula,  58. Denis Štefanka  - 2., 85. Norbert Jankto,  50., 82. David Jankulic,  79. Denis Bosý

Čermánsky Nitra - Piešťany 2:3 (0:3)

Góly: 48. Samuel Kováčik, 80. Martin Barát - 28. Martin Gula, 30. Kristián Rusnák, 42. Filip Chmelina

19. kolo

Piešťany Šaľa 3:2 (2:2)

Góly: 10. Juraj Štefanka, 20. Tomáš Blahuta, 63. Filip Chmelina - 24. Dávid Morvay, 39. Richard Tóth

20. kolo

Sereď - Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 7. Samir Smaali, 19. Klaudio Lipovský, 73. Juraj Benko - 11., 81. Martin Gula

21. kolo

Piešťany - Jaslovské Bohunice 1:1 (1:0)

Góly: 43. Martin Gula - 61. Patrik Nemček

22. kolo

Bánovce n/B - Piešťany 4:1 (3:1)

Góly: Ľubomír Kmeťo, 9. Anton Zelenák, 38. Martin Bilčík, 60. Martin Mášik - 35. Martin Gula

23. kolo

Šurany - Piešťany   0:5 (0:2)

Góly: 21., 41., 80. Martin Gula, 59. Filip Chmelina, 77. Marek Mydla

24. kolo

Piešťany - Nové Mesto n. V. 4:1 (2:0)

Góly: 14. David Kondrc, 28., 88. Adam Kusý, 73. Juraj Štefanka - 47. Matúš Gajdošík